כל האפשרויות, טיפול טבעי, מניעה והקלה

AdSense

AdSense

פעילות גופנית לטחורים

טחורים הם דליות המתרחשות ממש על פי הטבעת. לעתים הם ממוקמים מחוץ לפי הטבעת, במצב שנקרא טחורים חיצוניים, אשר עשוי להיות כואב ביותר. אם אתם סובלים מכאב ודימום לאחר תנועת מעיים, יתכן שאתם סובלים מטחורים. יש להתייעץ עם פרוקטולוג כדי לקבל אבחון מדויק ולדון בתכנית טיפול, הכוללת בעיקר תזונה בריאה ופעילות גופנית.

כותרת אלמנט

תרגילים קרדיווסקולריים מתונים

מומחים ממליצים על ריפוי פנימי של טחורים באמצעות פעילות גופנית עדינה המכוונת לבריאות הלב וכלי הדם, המסייעת למניעת וטיפול בטחורים. הליכה, ריצה ושחייה הם כל התרגילים המגבירים את זרימת הדם.

באמצעות הגדלת זרימת הדם לפי הטבעת, ניתן למנוע מהטחורים לפתח קרישי דם מכאיבים, ולסייע בקידום הריפוי. עמידה וישיבה הן תנוחות המציבות מתח על הוורידים בפי הטבעת, ועלולות להחמיר את הטחורים. מומלץ להוסיף הליכה מתונה של עשרים דקות ביום.

AdSense

תרגילי קיגל

מומחים קובעים שתרגילי קיגל יעילים ביותר בטיפול בטחורים. כדי לבצע אותם, יש להחזיק את השריר האנאלי מכווץ למשך שלוש שניות. חוזרים על התרגיל חמש פעמים על מנת להשלים קבוצת תרגילים, ולנסות לבצע שלוש או ארבע קבוצות תרגילי קיגל לאורך כל היום.

תרגילים אלו עובדים על שרירי רצפת האגן ומסייעים לחזק את השריר האנאלי. באמצעות פיתוח שרירים אנאליים חזקים יותר, ניתן לסייע במניעת טחורים פנימיים שהופכים לטחורים חיצוניים, ומגדילים את זרימת הדם לפי הטבעת, תוך סיוע לטיפול בטחורים קיימים.

AdSense

פעילות גופנית לטיפול בטחורים: יוגה

מומחים מסבירים שיוגה כוללת תרגילי מתיחה טובים לטיפול ומניעת טחורים. הדגש צריך להיות מוצב על מתיחת הבטן והירכיים על מנת לטפל בטחורים באופן הטוב ביותר. יש לעמוד ישר, ואז להרים את הרגליים עד לזווית של תשעים מעלות בכל פעם.

חוזרים על תרגיל זה ומרימים את הרגל במשך שלוש עד עשר דקות, ככל שמסוגלים, להגדלת זרימת הדם לטחורים. תרגיל זה מספק ריפוי והקלה מהירים. כדי לטפל בטחורים חיצוניים, יש לעמוד במצב זקוף, ואז לעלות על הבהונות ולהרים את הידיים לכיוון השמיים. מתכופפים ומניחים את קצות האצבעות על הרצפה, אם ניתן. תרגיל זה מחזק את השריר האנאלי ומסייע במניעת טחורים חיצוניים עתידיים.

מומלץ לבצע תרגילים לשרירי הבטן והשרירים הרקטאליים כדי לסייע בטיפול טחורים שמובילים לגירוי. התרגילים כוללים את הרמת הישבן וכיווץ חזק של שרירי הבטן למשך שלושים שניות. ניתן אף לבצע תרגילי כיווץ לשרירי הישבן ולהחזיק את ההתכווצות למשך מספר שניות, ואז לבצע סטים חוזרים.

AdSense

This is the heading

מה אסור לאכול כשיש טחורים

AdSense

This is the heading

פעולת מעיים וסיכון לסרטן

AdSense

This is the heading

עודף משקל

פרסומת אישית

אולי תרצו לקרוא עוד בנושא:

This is the heading

מה אסור לאכול כשיש טחורים

This is the heading

פעולת מעיים וסיכון לסרטן

This is the heading

עודף משקל

This is the heading

עצירות