כל האפשרויות, טיפול טבעי, מניעה והקלה

AdSense

AdSense

עצירות

כאבי בטן, נפיחות, גזים, אי נוחות בבטן, אלו הם רק חלק מהתסמינים הנפוצים המתקיימים באדם הסובל מעצירות. כאשר מדובר על שילוב של טחורים ועצירות – הסבל רק מתגבר. מה עושים? ובכן – יש הרבה מה לעשות.

כותרת אלמנט

אנשים רבים סובלים מעצירות אקוטית בשלב זה או אחר בחייהם בשל תזונה לקויה, אך ישנם אנשים הסובלים מעצירות כרונית, אשר בין היתר משבשת את מהלך חיי השגרה התקינים שלהם. מבחינה רפואית, עצירות מוגדרת כאשר האדם סובל מתדירות יציאות נמוכה בשבוע, לרוב פחות משלוש יציאות בשבוע. כמו כן, האדם לרוב סובל מיציאות יבשות ואו קשות אשר כרוכות לרוב במאמץ פיזי גדול.

עצירות הינה תסמין שכיח אשר פוגע באחוז גבוה מהאוכלוסייה הכללית העולמית, לרוב העצירות נמצאת בשכיחות גבוה יותר בנשים ובבני גיל הזהב ובקרב אנשים הסובלים מעודף משקל.

AdSense

מהם הגורמים לעצירות?

הגורמים לעצירות רבים, אך לרוב קשורים לתזונה לקויה וחסרת סיבים. בין הגורמים השכיחים לעצירות ניתן למצוא: גיל ובעיקר גיל הזהב, בשל תזונה לקויה, נשים ובעיקר נשים בהריון, בשל נזק לשרירי רצפת האגן עקב הלידה, היחלשות שרירי אגן הירכיים, טחורים, סרטן המעי הגס ואו סרטן הרקטום, מחסור בנוזלים, חסימות מעיים, צריכת יתר של תרופות ותופעות לוואי של תרופות, עצירות בילדים עלולה לנבוע מבושה ובמבוכה ללכת לשירותים בזמן השהות בבית ספר.

AdSense

מהן הסכנות מעצירות?

מלבד האי נוחות, הכאבים והגזים הנגרמים מעצירות, יכולות להתפתח בעיות בריאותיות ממשיות, אם האדם לא יטפל בבעיית העצירות שלו בהקדם. אחת הבעיות הנפוצות המתרחשות עקב עצירות, היא התפתחות טחורים. עקב המאמץ הפיסי הגדול, שמפעיל האדם בזמן היציאה, עלולים להתפתח טחורים. טחורים הינם כלי דם ורידים נפוחים, אשר מתפתחים בארבעה שלבים, כאשר בשלב הראשון הטחורים הם פנימיים ולא מורגשים ובשלב הרביעי הטחורים הינם חיצונים ועלולים להזדהם ולגרום לדלקות ולזיהומים מסוכנים.

בנוסף, עצירות עלולה לגרום להתפתחות אבני צואה, פיסורה, דלקות וזיהומים במעיים ובמקרים קיצוניים, אף להוות גורם סיכון להתפתחות סרטן.

AdSense

כיצד ניתן לטפל בטחורים?

אחת הבעיות הקיימות באנשים הסובלים מטחורים היא הנטייה של תסמין זה להתרחש לעיתים קרובות ולכן הטיפול חייב להיות שינוי באורח החיים ובעיקר שינוי תזונתי. חשוב ללמוד מה מותר ומה אסור לאכול כשיש טחורים. הטיפול הראשוני המומלץ הינו טיפול טבעי בטחורים הכולל שינוי תזונתי, שתייה מרובה של נוזלים (לפחות 8 כוסות מים ביום), אכילה מרובה של ירקות ופירות, אכילה של סיבים בין 20-30 גרם ליום (לדוגמא: שיבולת שועל, עדשים, שזיפים ובעיקר שזיפים ופירות יבשים ועוד). בנוסף לשינוי התזונתי מומלץ לבצע פעילות גופנית, אשר מסייעת בתהליך הפיזיולוגי של ניקוי הרעלים והפסולת מהגוף ועוזרת במניעת עצירות.

במקרים אחדים יהיה צורך בשימוש בתרופות. השימוש בתרופות חייב להיות בהמלצת רופא ויש להשתמש רק במקרה הצורך. תרופות לעצירות כוללות: תרופות משלשלים (כגון: לקסיקל), תרופות לריכוך הצואה (כגון: נורמלקס), תרופות סופחות מים (כגון: פסיליום), משחות לטיפול בטחורים וחוקנים. בכל מקרה, למרות שמרבית התרופות הללו נמכרות ללא מרשם, מומלץ להשתמש בהם בזהירות, שכן תופעות הלוואי של שימוש יתר עלולות לגרום לתופעה הפוכה של עצירות –שלשולים.

הרופאה המשלימה גם כן, מציעה פתרונות יעילים כגון: שמנים חיוניים (לדוגמא: תה ירוק, שמן קוקוס, כורכום, ועוד), דיקור סיני, צמחי מרפא, הידרוקולוניקס (שטיפת משקעי צואה  מהמעיים), תוספי תזונה, כגון:  Total Probiotics , Total Cleanse, קומפלקס של ויטמין B, ויטמין C, אצות כלורלה.

ותרופת סבתא אחת יעילה מאוד הכוללת אכילת שזיף מיובש אשר שהה כל הלילה בכוס מים ולאחר מכן שתיית הכוס מים.

This is the heading

מה אסור לאכול כשיש טחורים

AdSense

This is the heading

פעולת מעיים וסיכון לסרטן

AdSense

This is the heading

עודף משקל

פרסומת אישית

אולי תרצו לקרוא עוד בנושא:

This is the heading

מה אסור לאכול כשיש טחורים

This is the heading

פעולת מעיים וסיכון לסרטן

This is the heading

עודף משקל

This is the heading

פיסורה – מהי? ואיך ניתן לטפל בה